Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Dożynki w Rzeczycy 2014
dożynki

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyło się Święto Plonów.

Dożynki są jednym z najistotniejszych uroczystości obchodzonych przez polskich rolników, symbolizują zwieńczenie całorocznej ciężkiej pracy, organizowane po zakończeniu prac polowych i zebraniu wszystkich plonów.
To już po raz dwudziesty w gminie Rzeczyca organizowane są dożynki, które są podziękowaniem dla wszystkich rolników za ich codzienną, ciężką pracę i trud.
Zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Marcin Witko – poseł na Sejm RP, Artur Bagieński – wicemarszałek Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Starostwa Powiatowego powitali gospodarze imprezy: Marek Kaźmierczyk – wójt gminy Rzeczyca i Wojciech Szopa - Przewodniczący Rady Gminy. dożyki1

Starostowie tegorocznych  dożynek: Wioletta Wieteska z Bartoszówki oraz Tomasz Bąk z Brzozowa  wręczyli wójtowi i przewodniczącemu chleb i miód z tegorocznych zbiorów.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą święta odprawioną w intencji rolników, następnie barwny korowód przemaszerował do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie zaprezentowane zostały obrzędy wieńców dożynkowych, zaprezentowano i przekazano gościom kosze dożynkowe.
Następnie w części artystycznej wystąpili: Kapela Chabrów i kapela Gajów, skrzypek ludowy – Jan Kępa, zespół „Mali Rzeczycanie”, Orkiestra Dęta z Rzeczycy, zespół wokalno-instrumentalny „Muzyczne Iskierki”, zespół taneczny „Krzysie”, „Zygzak” oraz zespół rockowy „Fantom”.
Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa z zespołem  „Vertus:.  Organizatorzy przygotowali też wiele zabaw dla dzieci, wesołe miasteczko i średniowieczną wioskę. Prócz tego można było, jak co roku, wziąć udział w loterii fantowej. Każdy los wygrywał.

 

FOTORELACJA Z DOŻYNEK NA STRONIE:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.696621707057970.1073741831.188775091175970&type=1

źródło: www.powiat-tomaszowski.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/dozynki-w-rzeczycy-2014/