Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Koncert i film z okazji Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" żołnierze wyklęci

Historia niezłomnych żołnierzy podziemia niepodległościowego po wielu latach zakłamania, przebija się wreszcie do świadomości Polaków. 
1 marca – oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym.
Dzięki  inicjatywie śp. Prezydenta RP  Lecha Kaczyńskiego, na mocy ustawy przyjętej 3 lutego 2011 roku przez Sejm RP –
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ideą tego święta jest odkłamywanie polskiej historii po 1944 roku,  uświadamianie Polakom prawdy o roli, jaką ci niepokorni i niezłomni żołnierze odegrali w naszej powojennej historii.

W ramach obchodów święta „1 marca” poseł Marcin Witko oraz Klub Gazety Polskiej w Tomaszowie Maz. zorganizowali koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy poetycko - muzycznej "NA TRZEŹWO" w Ośrodku Kultury TKACZ. 

Czternastoosobowa grupa artystów dostarczyła zebranej widowni wielu wzruszeń poprzez wykonanie piosenek zarówno tych żywych, dynamicznych, pełnych werwy i wiary w zwycięstwo i tych wolniejszych, nostalgicznych,  ale urzekających swą melodyką i prostymi słowami. Były też wiersze w wykonaniu Jarosława Kluzek.

Na zakończenie koncertu publiczność zaśpiewała razem z zespołem jedną z kultowych piosenek lat 80-tych "Żeby Polska była Polską" – pieśń napisana w 1976 r. przez Jana Pietrzaka z muzyką Włodzimierza Korcza.

Ośrodek Kultury TKACZ

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
17
17
 

W niedzielę - drugim dniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kościele Św. Jadwigi Królowej był wyświetlany film fabularny "Generał Nil"  z Olgierdem Łukasiewiczem w roli głównej.

Kościół Św. Jadwigi Królowej


Idea przywracania pamięci i honoru tych niepokornych i niezłomnych bohaterów pozostaje wciąż żywa. Na nas spoczywa obowiązek tej edukacyjnej misji. Zadbajmy razem o to, by pamięć o nich przetrwała i była przekazywana kolejnym pokoleniom.

 

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/koncert-i-film-z-okazji-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych/