Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Najlepsi łyżwiarze przyjadą do Tomaszowa! Od 28 grudnia Mistrzostwa Polski

1Już wkrótce w Tomaszowie będziemy mieli możliwość obejrzenia najlepszych polskich łyżwiarzy, a to za sprawą Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które w dniach 28-30 grudnia odbędą się na torze lodowym Pilica.

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy szczegóły mistrzostw. Z dziennikarzami spotkali się: prezydent Tomaszowa Marcin Witko, prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk i dwukrotny olimpijczyk Jaromir Radke, który pochodzi z naszego miasta.

 
Pierwszego dnia, w poniedziałek 28 grudnia, odbędą się biegi na 500 m kobiet i mężczyzn, 1500 m kobiet oraz 3000 m mężczyzn. Następnego dnia, panie i panowie ponownie będą ścigać się na najkrótszym z dystansów. Odbędą się też wyścigi na 1000 m kobiet i 1500 m mężczyzn, a także zostanie rozegrany bieg drużynowy kobiet i mężczyzn. Natomiast na środę zaplanowano mass start kobiet i mężczyzn, a także wyścigi 1000 m mężczyzn, 3000 kobiet, 5000 mężczyzn.


Dyskoteka, koncert i bezpłatna ślizgawka


Organizatorzy i partnerzy przygotowali wiele imprez towarzyszących, które odbędą się w trakcie mistrzostw. Na poniedziałek zaplanowano ślizgawkę rodzinną z TKKF oraz Nocny Maraton z Mistrzami Łyżwiarskimi. Na specjalnie przygotowanej scenie będziemy mogli również zobaczyć uczniów Gimnazjum 6, którzy przedstawią program artystyczny.


Kolejnego dnia odbędzie się dyskoteka z DJ na lodzie. Firma OTTO zorganizuje też prawdziwą rewię na lodzie, czyli przejazd przebranych za postacie z bajek zawodników przy dźwiękach muzyki. W czwartek, przed publicznością wystąpi zespół Inny Wymiar, a także nie zabraknie bezpłatnej ślizgawki dla mieszkańców. Na terenie toru pojawi się też strefa Lotto. Będzie można m.in. zaprojektować własną koszulkę.


Tomaszów łyżwiarstwem stoi

 
W ostatnim czasie, tor lodowy Pilica przeszedł szereg prac, m.in. wymieniono oświetlenie, zamontowano nowe bandy ochronne na wirażach i wyremontowano maszynownię. Celem na najbliższe lata dla miasta jest budowa zadaszenia toru, który mógłby wówczas być wykorzystywany do innych gier zespołowych.
 

Obecnie profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży odbywa się w dwóch klubach Pilicy i Dziewiątce. Niedawno 19-letnia Aleksandra Kapruziak zadebiutowała w seniorskich zawodach Pucharu Świata. Wcześniej z powodzeniem w juniorskich rozgrywkach PŚ startowali Karolina Bosiek i Mateusz Owczarek.

 
Łyżwiarstwo szybkie ma w Tomaszowie prawie 50-letnią tradycję. Mistrzostwa Polski na dystansach i w wieloboju wracają na tomaszowski tor po jedenastu latach.

123456

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/najlepsi-lyzwiarze-przyjada-do-tomaszowa-od-28-grudnia-mistrzostwa-polski/