Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP w Spale. Spała - Przegląd orkiestr Dętych

W niedzielne popołudnie 7 lipca br. w Spale odbył się już po raz dwunasty Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP.

Występy wszystkich orkiestr ze Smardzewic, Zawady, Lubochni, Ujazdu i Żelechlinka oklaskiwały dziesiątki osób, których powitał druh Edward Pietrzyk, wiceprezes Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Tomaszowie Mazowieckim. Wśród zaproszonych gości znajdowali się także parlamentarzyści PiS: Marcin Witko oraz Dariusz Seliga.

Podczas konkursu miało miejsce wręczenie odznaczeń zasłużonym w pracy na rzecz Związku druhom. Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa  odznaczeni zostali: druh Andrzej Dziedzianowicz, i druh Krzysztof Wójciak, Brązowym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa: druh Kamil Wrona, druhna Joanna Dziedzianowicz, druh Tomasz Dziedzianowicz, druh Grzegorz Sowik, druh Nikodem Chmielewski i druh Michał Cukier.

W tym roku udział w przeglądzie wzięło sześć orkiestr: Były to orkiestry działające przy: OSP Smardzewice, OSP Łaznów, OSP Żelechlinek, OSP Ujazd, OSP Lubochnia i OSP Zawada. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Dorota Habiera-Czaplińska i Danuta Szczurowska. Organizatorzy przygotowali sto kart do głosowania, które rozdali widzom, by głosowali na orkiestrę, której występ podobał się najbardziej.
Pierwsze miejsce zajęła orkiestra dęta z Żelechlinka, drugie miejsce jury przyznało orkiestrze z Łaznowa i trzecie miejsce zajęła orkiestra z Zawady. Nagrodę publiczności otrzymała orkiestra dęta z Łaznowa, która zaprezentowała prawdziwy show. orkiestry dęte
Na zakończenie spotkania gościnnie wystąpił zespół ludowy „Tramblanka” z Opoczna.

źródło:powiat-tomaszowski.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/powiatowy-przeglad-orkiestr-detych-osp-w-spale/