Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Tomaszowska Wiosna zakwitła po raz 48
tw8

W dniach 22 - 23 maja Młodzieżowy Dom Kultury już po raz 48. zorganizował Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowska Wiosna”, który zgromadził 110 wykonawców z różnych części Polski. W czwartek odbyły się przesłuchania wszystkich uczestników, a w piątek koncert laureatów. Najlepsi otrzymali nagrody.

Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania. Nagrody przyznano 51 wykonawcom w 4 kategoriach wiekowych. Najcenniejsze z nich to Grand Prix, które często otwiera drogę do wokalnej kariery.
Komisja Konkursowa pracowała w następującym składzie: Katarzyna Panicz jako przewodnicząca oraz Anna Zdonek i Kuba Kącki. Z kolei Młodzieżowe Jury tworzyli: Ada Karwas, Magda Łobodecka oraz Janek Krawczyk.

Grand Prix otrzymali: Maksymilian Zdybicki z Kanadyjskiego Liceum w Warszawie,  
Grand Prix Młodzieżowe Kinga Łapot z Domu Kultury w Małogoszczy.
Grand Prix ufundowane przez Posła na Sejm RP Marcina Witko otrzymała  Wiktoria Smuga z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach.
Z kolei pierwszymi miejscami w poszczególnych kategoriach wiekowych pochwalić się mogą: Filip Gotycki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz., Ula Zubek z Warszawy, Martyna Zygadło z Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, , Patrycja Adamska z Klubu Jednostki Wojskowej nr 4389 w Tomaszowie Maz.  Sylwester Ksyt ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Maz. oraz Trio „Akacja” z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

 W trakcie koncertu laureatów, prowadzonego przez przewodniczącą Jury Katarzyną Panicz oraz dyrektora MDK Tomasza Zdonka, w szczelnie wypełnionej sali kina „Włókniarz” zaprezentował się również niezwykle popularny i lubiany zespół z Elbląga „Szalone”, który jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali. 

Nagrody tegorocznym laureatom wręczali: Poseł na Sejm RP Marcin Witko, członek Zarządu Powiatu Leon Karwat, Naczelniczka Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Katarzyna Banaszczak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Wilk, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Leszek Dąbrowski, ksiądz prałat Edward Wieczorek- proboszcz parafii Św. Antoniego oraz przyjaciele „emdeku” Kasia Rychlik i Iwona Kmiecik, która już 6 czerwca zaprezentuje się podczas koncertu Debiuty na festiwalu w Opolu.  
Miłym zakończeniem koncertu laureatów było wspólne odśpiewanie finałowej piosenki na temat „Tomaszowskiej Wiosny”, napisanej i skomponowanej przez tomaszowianki Iwonę Kmiecik i Kasię Łaską.

 Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie podziękował m.in Posłowi Marcinowi Witko za obecność i ufundowaną nagrodę.
 

źródło:http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/galeria/tomaszowska-wiosna-zakwitla-po-raz-48-wystepy-i-koncert,2283480,9295268,t,id,zid.html#galeria

http://www.nasztomaszow.pl/kultura-rozrywka/tomaszowska-wiosna-zakwitla-po-raz-48/#komentarze-facebook

 

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/tomaszowska-wiosna-zakwitla-po-raz-48/