Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Uroczystość 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Tomaszowie Maz. krzyż

W piątek 11 kwietnia 2014 roku o godzinie 17.00 na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna związana z upamiętnieniem 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, 25 Brygada Kawalerii Powietrznej, Komenda Powiatowa Policji oraz Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim.
Modlitwę na Cmentarzu Wojennym w intencji zamordowanych jeńców wojennych poprowadził ks. Prałat Henryk Kowaliński. Następnie przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych ppłk Roman Stasiak przybliżył zebranym genezę i przebieg zbrodni dokonanej przez NKWD w Katyniu, Smoleńsku, Charkowie i Twerze w 1940 roku przez NKWD ZSRR. Oficerowie i żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej przeprowadzili uroczysty Apel Pamięci zwieńczony salwa honorową.
W dalszej części uroczystości było składanie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim poprzez różne delegacje:  delegacja władz miasta, delegacja władz powiatu, delegacje związków kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych, parlamentarzyści oraz ich przedstawiciele, przedstawiciele służb mundurowych, delegacja tomaszowskich szkół, harcerze i strzelcy. Następnie uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach pod batutą kapelmistrza Wiesława Iskry oraz kompanii Honorowej 25 BKP i pocztów sztandarowych przemaszerowali do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej Polski przy ul. Warszawskiej 75/81 na uroczystą msze świętą celebrowanej z okazji 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.


   

źródło: http://www.tomaszow-maz.eu/537-460a1c3137868-54649-p_1.htm

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/uroczystosc-74-rocznicy-zbrodni-katynskiej-w-tomaszowie-maz/