Facebook
Twitter
Google+
YouTube

XIV Festiwal Gimnazjalny "WIEŚ POLSKA W POEZJI I PROZIE"

rzeczyca 3

W piątek, 16 maja 2014 roku w hali sportowej w Szkole w Rzeczycy odbył się Festiwal Gimnazjalny zatytułowany  „Wieś polska w poezji prozie”.
To już czternasty raz Gimnazjum w Rzeczycy organizuje  ten konkurs, w którym w tym roku udział wzięli gimnazjaliści z Inowłodza, Jeżowa, Poświętnego, Będkowa, Rzeczycy, Cielądza  i Lubochni. Uczestnicy  recytowali wiersze i prozę między innymi takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Reymont, Cyprian Kamil Norwid, Józef Ignacy Kraszewski, Wiesław Myśliwski, Leszek Czyż czy Teofil Lenartowicz.
Festiwal skierowany był do uczniów gimnazjum i miał na celu rozbudzenie zainteresowań poezją i prozą o tematyce ludowej, popularyzację literatury wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności interpretacji scenicznej tekstów literackich, integrację środowiska młodzieży gimnazjalnej oraz zachowanie tradycji wsi polskiej. Festiwal miał formę konkursu recytatorskiego i imprez towarzyszących czyli: rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Wieś województwa łódzkiego okiem obiektywu", zaprezentowanie plac plastycznych dzieci niepełnosprawnych z Nowego Miasta oraz prezentacja nagrań projektu realizowanego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach "Historia mówiona".Wszystkich recytacji wysłuchało jury w składzie: Przewodniczący Marcin Witko – poseł na Sejm RP, Leon Karwat – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Jacek Zakrzewski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy.
Pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Monika Reszka z Gimnazjum w Lubochni i Daria Socha z Rzeczycy, drugie miejsce zajęły: Patrycja Matera i Ewa Staruch oraz trzecie miejsce jury przyznało Paulinie Teledze i Michalinie Król.

źródło: www.powiat-tomaszowski.pl, www.gimnazjum-rzeczyca.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/xiv-festiwal-gimnazjalny-wies-polska-w-poezji-i-prozie/